Salı, Ekim 02, 2012

Seçmeli DerslerMerhaba:
Bilisim Teknolojileri ve Yazilim dersini 221.000 öğrenci seçmiş ve 15 seçmeli ders arasında 7. sırada. Demek ki bizim cocuklar bu konuları bilmiyormuş ya da daha fazla bilmek icin ders almak istiyorlarmış. Eğer, yeterince olanak sağlansaydı ya da ilgilenen olsaydı daha fazla öğrenci bu dersi seçecekti. Bence bu sayılar çok umut verici, umarım Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri de bu isteği görür ve ona göre çözüm üretirler.
saygılarımla

M. Yaşar Özden

2 yorum:

Unknown dedi ki...

Bilişim derslerinin seçmeli oluşu Ülkemizin çocukları ve gençlerinin geleceği için ne derece üzücü bir durumdur. Bir çok ülkede Bilişim dersleri daha güçlü bir şekilde müfredatta yerini alırken ülkemizdeki durumun tersi yönde olması gelecek nesiller açısından da önemli ve üzücü bir durum. Bilişim ile Kalkınmak bir çok ülkenin hedefi olduğu gibi bizim seviyemizde bir ülkeninde hedefleri arasında olması gerekli diye düşünüyorum.

Saygılarımla

Unknown dedi ki...

sayın hocam,
Bilişim teknolojileri dersi, FATİH projesinin uygulanabilmesi için çok gerekli bence hatta zorunlu olmalı. Çünkü öğrenciler ve öğretmenlerin çoğunluğu teknik olarak yetersiz durumda. Aksi durumda bu kadar harcama yapılan ve kanaatimce, sizlerin de çok önemsediğiniz FATİH projesinden gereken verimin alınamayacağı endişesini taşımaktayım.
selam ve muhabbetlerimle...